BIO

Od houslí ke zpěvu

Upřímně, ani si nevzpomínám na dobu, kdy bych v ruce nedržel nějaký hudební nástroj, nebo alespoň vařečku místo mikrofonu. Tuto ,,deformaci" jsem získal zjevně od svých rodičů, kteří jsou muzikanti, jejich rodiče byli muzikanti a rodiče jejich rodičů byli muzikanti.  To, že pocházím z hudební rodiny, bylo taky důležité pro mé první krůčky k hudbě. Ty jsem si začal vyšlapávat už ve svých 5-ti letech, když jsem mé rodiče přesvědčil o tom, že chodit do houslí musím hned a ne až za rok, jak to doporučovalo ministerstvo školství. 

Začal jsem se tedy pomalu učit hudební teorii v ložnici mých rodičů, která se každou sobotu změnila v učebnu s těmi nejpřísnějšími pedagogy na světě. :) Za rok jsem nastoupil na ZUŠ v Břeclavi, kde jsme v té době bydleli, a brzy (přibližně po 1. nebo 2.hodině) mě hra na housle přestala bavit a přemlouval jsem rodiče, abych mohl skončit. To se naštěstí nestalo a já jsem s oblibou chodil do houslí dalších 7 let, už ale v místě nového bydliště v Brně, kam se naše rodina přestěhovala v roce 1998. V této době jsem vyhrál několik celorepublikových soutěží a v roce 2001 i soutěž Talent roku.

Jenže přišel 13. rok mého života a s ním také neochota pokračovat v houslové "kariéře". V tomto období jsem se začal učit základy na elektrickou kytaru a později i klavír. S příchodem na střední školu jsem se začal intenzivně věnovat zpěvu a ten u mně vyhrál na plné čáře, až do dneška. V prosinci 2010 jsem, tak trochu z donucení mých přátel, absolvoval první kolo konkurzu Československé superstar, kde jsem se nakonec umístil na 7. místě. V současné době se věnuji i své vlastní tvorbě a několika dalším projektům, kterým je mimo jiné Bryan Adams Revival. Jsem rád, že můžu sdílet radost a potěšení z každého koncertu a vystoupení s Vámi.